Uwaga: przesyłanie prac na konkurs zostało zakończone. Przed nami obrady Jury. Ogłoszenie wyników konkursu planujemy na 20 czerwca, godz. 12.00. Pozdrawiamy WSZYSTKICH uczestników konkursu – wkrótce poznamy zwycięzców!

Artyści Graficy!

6 edycja konkursu poświęcona jest wpływowi jaki wywiera internet na nasze życie. Zadanie projektowe brzmi: Inspiracja – Interakcja – Internet. Wyzwania cyfrowego świata. (nie oznacza to, że hasło musi zostać umieszczone na plakacie)

Organizatorom zależy na zwróceniu uwagi na problem, jaki stał się udziałem nas wszystkich. Ten nowy wspaniały świat, poszerzany przez nowe technologie – to szanse, ale i zagrożenia. Jesteśmy świadkami przenoszenia coraz większej ilości procesów z rzeczywistości do wirtualności. Często ofiarą tych trendów są dzieci.

Konkurs jest tylko pretekstem do szerszej debaty na temat granic cyfrowego świata. Oczywiście – nagrody w konkursie są ważne – tym razem to 20 tys. zł brutto. Ale nie koncentrujcie się na nagrodach! Konkurs to znakomita okazja do zaprezentowania swojej kreski, swojej gramatyki, swojej formy. Dlatego nam, organizatorom, zależy na jak największej różnorodności prac. Z uwagi na liczne zapytania od Was dotyczące przesłania prac oraz na trwające przygotowania do Biennale Plakatu – postanowiliśmy przedłużyć termin oddania prac do 10. czerwca 2018.

Zapraszamy!

Kontakt: konkurs@plakat.edu.pl

Warunki techniczne nadsyłanych prac:

Format plakatu: 70 X 100 CM (PION)
bez paserów, bez spadów – CMYK,

Forma oddania projektu: plik (.pdf .eps, lub .tiff) prosimy wysłać wetransferem (www.wetransfer.com) na adres email: konkurs@plakat.edu.pl
i wydruk na adres: Adah Advertising ul. Filtrowa 62 m. 55 02-057 Warszawa

Do pobrania:

W konkursie mogą uczestniczyć, jako samodzielni autorzy lub zespoły autorskie:

• graficy, projektanci oraz plastycy,
  • zespoły projektowe agencji reklamowych i studiów graficznych,
  • studenci uczelni artystycznych, wydziałów architektury oraz wydziałów i kierunków sztuk plastycznych,

Każdy Uczestnik może zgłosić do konkursu maksymalnie 3 plakaty, których jest autorem.

W skład Jury wchodzą:

• Prof. Stanisław Wieczorek
  • Prof. Mieczysław Wasilewski
  • Prof. Wiktor Jędrzejec
  • Marcin Władyka
  • Piotr Młodożeniec
  • Grzegorz Adach
  • Dr Agnieszka Wrońska

Organizatorzy ustanawiają nagrodę główną w wysokości 10 000 zł brutto oraz dwie nagrody w wysokości po 5 000 zł brutto każda. Nagroda zostanie przyznana najlepszym pracom/utworom wyłonionym w konkursie.

Ogłoszenie wyników nastąpi na stronie www.plakat.edu.pl.
Uwaga: w związku z przedłużeniem nadsyłania prac termin ogłoszenia wyników ulegnie zmianie.

5 edycja konkursu na plakat.edu.pl w Muzeum Plakatu w Wilanowie. Na ścianach plakaty Guntera Rambowa.